3D tisk

3D tisk je úžasná technologie se kterou si kdokoliv může vyrobit spoustu krásných, ale i užitečných věcí. Pryč je doba, kdy si výrobu plastových výrobků mohly dovolit jen velké firmy, protože k tomu byly zapotřebí drahé formy do vstřikolisů. Teď si prototypy i malé série na 3D tiskárně vyrábí automobilky, projektanti, kutilové i lékaři.

Proto i já zpřístupňuji 3D tisk všem, kdo ještě nemají svoji 3D tiskárnu. Přineste si svůj model, nebo nápad a tady se může zhmotnit.

Disponuji 3D tiskárnami Průša i3 MK3s+, Mini+ a Anycubic Photon Mono 4k.

Tisknu z PLA  a PETG  českého výrobce Print with Smile a Průša, Poslkého Nebula a dalších pokud u nich neseženu barvu podle přání. Taky umím TPU/TPE (guma) všech tvrdostí a materiál ASA275.

Zde je jednoduchá aplikace na prohlížení STL souborů.

Poptávku na nacenění 3D tisku můžeš poslat na mail 3dtisk@vokolo.cz, přilož 3D model (např. STL nebo OBJ), připiš případně i velikost, materiál a barvu a nebo to spolu poladíme a model může jít na tiskárnu. Hrubá cena je 3 až 5 Kč na gram tisku, čím větší a jednodušší model, tím bývá nižší cena za 1g.

A dál se můžeš podívat na pár ukázek, co už máme vytištěné.

 

Ovečky

Rodinka oveček na velikonoce.

Busta Venuše

Busta Venuše je už druhým velkým tiskem pro místní ZUŠku. 

Pokladnička Kryton

Kryton 2X4B-523P z kultovního seriálu Červený Trpaslík se stal velkoobjemovou pokladničkou se šroubovacím uzávěrem na spodní straně.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem