3D tisk

3D tisk je úžasná technologie se kterou si kdokoliv může vyrobit spoustu krásných, ale i užitečných věcí. Pryč je doba, kdy si výrobu plastových výrobků mohly dovolit jen velké firmy, protože k tomu byly zapotřebí drahé formy do vstřikolisů. Teď si prototypy i malé série na 3D tiskárně vyrábí automobilky, projektanti, kutilové i lékaři.

Proto i já zpřístupňuji 3D tisk všem, kdo ještě nemají svoji 3D tiskárnu. Přineste si svůj model, nebo nápad a tady se může zhmotnit.

Disponuji 3D tiskárnami Průša i3 MK3s+, Mini+ a Anycubic Photon Mono 4k.

Tisknu z PLA  a PETG  českého výrobce Print with Smile, Průša a dalších pokud u nich neseženu barvu podle přání. Taky umím TPU/TPE (guma) všech tvrdostí i materiál ASA275. Resiny jak měkké i tvrdé, většinou šedé barvy, mám k dispozici i resin čirý a bílý. Umím samotný resin i přibarvit na požadovaný odstín a nebo umím výtisk i nabarvit podle přání akrylovými barvami.

Zde je jednoduchá aplikace na prohlížení STL souborů.

Poptávku na nacenění 3D tisku můžeš poslat na mail 3dtisk@vokolo.cz, přilož 3D model ideálně ve formátu STL, STEP aj., připiš případně i velikost, materiál a barvu a nebo to spolu poladíme a model může jít na tiskárnu. Hrubá cena je 3 až 5 Kč na gram tisku, čím větší a jednodušší model, tím bývá nižší cena za 1g.

Již brzo dojde k rozdělení tohoto e-shopu na Vokolo.cz - arduino/esp/potřeby pro 3D tisk a na 3dtiskarna.online - samotný a specializovaný e-shop pro zakázkový 3D tisk se zajímavými funkcemi. Ukázku několika funkcí můžete vidět ZDE

A dál se můžeš podívat na několik ukázek, co umím a mám vytištěné.

 

Ovečky

Rodinka oveček na velikonoce.

Busta Venuše

Busta Venuše je už druhým velkým tiskem pro místní ZUŠku. 

Pokladnička Kryton

Kryton 2X4B-523P z kultovního seriálu Červený Trpaslík se stal velkoobjemovou pokladničkou se šroubovacím uzávěrem na spodní straně.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem